Uncategorized

Seb Loeb nastaví rekord kurzu na Pikes Peak

Sebastien Loeb přidal vítězství v historickém stoupání Pikes Peak Hill do svého slavného rekordu. Devětkrát mistrovství světa v rally, která získala přímé vítězství v 91. vydání slavného „závodu na mraky“, stanovila rekordní čas 8,13,878, což z něj učinilo první muž, který za méně než devět minut vyšplhal na kurz 12,42 mil.

Vycházející z více než 9 000 stop na 14 110 stop, náročný Colorado Course stoupá 156 obraty na svůj vrchol a cílovou čáru, přesto Loeb v průměru v průměru v jeho Red Bull podporoval Peugeot 208 T16.
• Recenze Peugeot 208
Poháněný motorem s twin-turbo V6 s 3,2-litrem, pohon čtyř kol, středního motoru 208, byl postaven tak, aby soutěžil v neomezené třídě tohoto slavného závodu. Francouzský závodník s podvozkem s vesmírným rámem a neuvěřitelným 875 koními nadšený davy na této klasické americké akci.
Pikes Peak Legend Rhys Millen skončil na druhém místě ve své neomezené třídě Hyundai s časem 9.02.192, zatímco vítěz třídy Le Mans GT Romain Dumas v roce 2013 do důchodu, když jeho prototyp Norma utrpěl mechanické selhání.
V dešti postižené třídě elektrických vozidel, vítěz šestinásobného vítěze Pikes Peak, Nobuhiro „Monster“ Tajima získal vítězství ve svém e-runnerově speciálu, přičemž Mitsubishiho dvojice závodníků Miev Evolution II vzal další pódiová místa.
Ale přicházející 25 let po posledním vítězství Peugeota na akci, s 405 T16, to byla ohromující jízda Sebastien Loeb, na kterou si bude pamatovat. A s francouzskou firmou, která se snaží co nejlépe využít svého úspěchu, bude vítězství 208 T16 přepraveno zpět do Evropy, aby se na nadcházejícím Goodwood Festival of Speed ​​objevilo hlavní vystoupení. S jeho financováním od Citroen však britští fanoušci nebudou vidět Sebastiena za volantem, protože rekord, který rozbije 208 T16, bude pravděpodobně poháněn testovacím řidičem Peugeota Gregory Guilvert.